Nie doprowadzić do tego stanu


Nic tak bardzo nie psuje wyglądu zewnętrznego, jak zażółcone i niezdrowe zęby, na których powierzchni gołym okiem można zauważyć szarawy lub czarny osad. Oczywiście naturalny odcień szkliwa nie jest idealnie biały. Jeżeli jednak niebezpiecznie zaczyna się on zbliżać do barwy czarnej, szarej lub żółtej, jest to jasny sygnał, że należy coś z nim zrobić, czyli jakoś go rozjaśnić. Dobry dentysta na pewno mógłby zająć się tym problemem, przeprowadzając zabieg profesjonalnego wybielania zębów, ale jednak nie każdego stać na to, by z czegoś podobnego skorzystać, skoro koszt takiego zabiegu wynosi przeciętnie koło tysiąca złotych. A czy da się wybielić zęby domowymi metodami? Otóż tak, a sporym ich plusem jest to, że są one niemalże darmowe.dentysta dziecięcy Poznań

Nawet rozjaśnione i wybielone zęby nie zaprezentują się jednak dobrze i estetycznie, jeżeli w niektórych z nich będą występować pewne ubytki bądź większe dziury. W pierwszej kolejności należałoby się zająć właśnie tym problemem. Jeżeli tylko człowiekowi dokucza próchnica bądź inny problem związany z uzębieniem, powinien on od razu zgłosić się na leczenie zębów, aby doprowadzić swoją jamę ustną do właściwego dla niej stanu. Dopiero potem można płynnie przejść do zadbania o estetykę uzębienia. Najskuteczniejszym na to sposobem będzie szczotkowanie zębów specjalną miksturą, do której przygotowania potrzebne będą wyłącznie dwa składniki: soda oczyszczona oraz woda utleniona.

Małą łyżeczkę sody oczyszczonej należy połączyć z dwoma łyżeczkami wody utlenionej. Po wymieszaniu masa powinna być zbita i dość gęsta, by można ją było swobodnie nałożyć na zęby i je wyszczotkować. Z mikstury należy skorzystać dokładnie tak samo jak ze zwykłej pasty do zębów. Wystarczy nałożyć jej niewielką ilość na szczoteczkę i następnie wmasować ją w szkliwo, pozostawiając ją na nim na ok. kilka minut. Po przeprowadzeniu zabiegu jamę ustną trzeba dokładnie wypłukać. Jeżeli jednak stomatolog zdiagnozował u kogoś nadwrażliwość zębów bądź dziąseł, lepiej nie bawić się w samodzielne wybielanie szkliwa.

Zobacz polecane: dentysta bemowo.